Fakültemizde Geleneksel İftar Programı Düzenlendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) İslami İlimler Fakültesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar programı, Ahmet Karahisari Kampüsü’nde gerçekleştirildi. 16 Haziran 2016 tarihinde düzenlenen etkinlikte ilk konuşmayı gerçekleştiren AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Uçan, Ramazan ayının tüm insanlık için büyük önem taşıdığını belirtti. Uçan, “Ramazan bizim amellerimizin şahididir. Ahirette de şahidimiz olacaktır. Ramazan’ın mükâfatı ise bayramdır. Bayrama lekelerimizden temizlenmiş olarak girme duası hepimizin duasıdır. Kalplerimizin kara lekelerini silmek, günahlardan arınmak, arınmış bir bedene, nefse ve ruha sahip olmak hepimizin emeli ve arzusudur” dedi. Yaratılan varlıklar arasında en şerefli olanın insan olduğunu da dile getiren Uçan, “Allah insanı eşref-i mahlûkat olarak yaratmıştır ve Ahsen-i takvim üzerine yaratmıştır. Yani en güzel kıvamda yaratmıştır. Hiçbir varlık insanla kıyaslanamaz. Allah bize verdiği bu şerefi ölünceye kadar korumamızı ister. Bu şerefi ve rütbeyi korumanın biricik yolu da günahlardan sakınmak, emirlerini yerine getirmek ve yasaklardan kaçınmaktır” diye konuştu.

İslami İlimler Fakültesi Afyonkarahisar’da hak ettiği yere hızla geliyor

AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ise İslami İlimler Fakültesi’nin Ahmet Karahisari Kampüsü’ne yerleştikten sonra hem akademik çalışmalar yaparak hem de iftar ve benzeri organizasyonlar düzenleyerek ismini güzel bir şekilde yâd etmeyi görev bildiğini dile getirdi. Ahmet Karahisari Kampüsü’nün oluşturulması aşamalarında çevreden de çok büyük yardımlar aldıklarını ifade eden Solak şöyle konuştu:

“Sanıyorum 15-20 gün içerisinde yeni açılan kız yurdumuzu Kredi Yurtlar Kurumu teslim alacak, öğrencilerin yerleşmeleri için zemini hazırlayacak ve öğrencilerimizin gelmesini bekleyeceğiz. Bu sene İslami İlimler Fakültesi’ne birinci öğretim için 100, ikinci öğretim için ise 80 öğrenci daha geliyor. Dolayısıyla İslami İlimler Fakültesi Afyonkarahisar’da hak ettiği yere hızla geliyor. Öyle sanıyorum 2 yıl 3 yıl içinde bin 200, bin 400 öğrenci hedefine ulaşacak gibi görünüyor. Yeni binalarla takvime etmemiz de gerekiyor burayı. Güzel ilim insanları yetişecek, o alanda ülkemizin bütün sathında hizmet verecek alanında uzmanlar yetiştireceğiz. Amacımız dolu, tam yetkin, alanında donanımlı uzman yetiştirmek ve bu kampüsü de bu amaç doğrultusunda kullanıyoruz.”

İftar programına AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak ile Rektör Yardımcısı ve İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hilmi Uçan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İsa Sağbaş, AKÜ İslami İlimler Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Remzi Kaya, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, üniversite ve fakülteden öğretim üyesi davetliler ile bir grup mülteci ailesi katıldı.

 

MHS_6687MHS_6716MHS_6698MHS_6695MHS_6708MHS_6664MHS_6691MHS_6668MHS_6707MHS_6673MHS_6680MHS_6665MHS_6685MHS_6689

HIZLI ERİŞİM