Sevgili Mezunlarımız;

Uzun emekler ve çalışmalar neticesinde okulumuzdan mezun olmaya hak kazandınız. Bu nedenle hepinizi kutluyor, bundan sonraki hayatınızda başarılarınızın artarak devam etmesini diliyoruz.

Mezun olan öğrencilerimiz diplomaları basılıp dağıtıma hazır olduktan sonra mezun ilişik kesme işlemini yapacaklardır.

Mezuniyet işlemleri için yapılması gerekenler;

Mezun olup ilişik kesmek isteyen öğrencimiz öncelikle Mezun Bilgi Sistemine (https://mezun.aku.edu.tr/) kayıt olması gerekmektedir. Yapmış olduğu kaydın tek sayfalık pdf çıktısını alıp imzalayarak öğrenci kimlik kartı ile beraber şahsen elden ya da posta ile fakülteye ulaştırması gerekmektedir.

Eksik evrak gönderen öğrencimizin işlemleri yapılmayıp eksik evrakını ulaştırıncaya kadar işlemi bekletilecektir.

Yüz Yüze İlişik Kesmek İsteyen (Mezun) Öğrencilerimiz, Fakülteye şahsen gelerek Öğrenci Kimlik Kartını ve İmzalı Mezun Bilgi Sistem çıktısını Fakülte Öğrenci İşleri‘ne verecekler. Fakülte Öğrenci İşleri tarafından hazırlanacak ilişik kesme belgesi imzalar tamamlandıktan sonra öğrenciye verilecek. Öğrenci aldığı ilişik kesme belgesini Rektörlük Diploma Bürosu‘na vererek lisans ya da önlisans diplomasını alacak.

Kargoyla İlişik Kesmek İsteyen (Mezun) Öğrencilerimiz, kargo bedelini kendileri ödemek kaydıyla iadeli taahhütlü olarak diplomalarının adreslerine gönderilmesini isteyen mezun öğrencilerimiz E-Devlet şifresi ile giriş yapacakları http://onbasvuru.aku.edu.tr adresinden gerekli formu doldurduktan ve ilişik kesme ile ilgili gerekli işlemleri tamamladıktan sonra (Fakülteye İmzalı Diploma Talep Formunu, Öğrenci Kimlik Kartını ve Tek Sayfalık İmzalı Mezun Bilgi Sistem çıktısını gönderdikten sonra) işlemleri yapılacak ve diplomalarına kavuşacaklardır.

NOT: Öğrenci kimliğini kaybedenler ise kimlik yerine ekteki dilekçeyi doldurup imzalayarak yatırılan ücret dekontuyla beraber Fakülteye göndermesi gerekmektedir.

Ek: Ogrenci-Kimlik-Kayip-Dilekcesi

 

 

24 Ağustos 2021, Salı 1848 kez görüntülendi